Letné a zimné športy

V letnom období je návštevníkom penziónu k dispozícii letné kúpalisko a tenisové kurty, ktoré sa nachádzajú v jeho blízkosti. Milovníci koní môžu navštíviť jazdecký areál, v blízkosti ktorého sa nachádza rybník s možnosťou rybolovu. Dobré podmienky športového rybolovu sú v povodí rieky Ondava, na vodných nádržiach v Stropkove, Bokši a na Domaši. Peknou atrakciou pre deti je ZOO Park. Len pár kilometrov od mesta Stropkov sa nachádza umelá vodná nádrž Domaša, kde sa počas letnej sezóny konajú atraktívne podujatia.

Okolie Stropkova poskytuje jedinečné možnosti pre cykloturistiku. Mesto je ideálnym východiskom pre množstvo okruhov a trás, ktoré si cykloturisti môžu zvoliť podľa svojich schopnosti. Značenie cykloturistických trás zatiaľ chýba. Doporučené trasy sa od Stropkova hviezdicovito rozbiehajú na všetky svetové strany. Výborné terény pre cykloturistiku sú smerom na Baňu, Šandal, Kozinec či R.O. Domaša. Cykloturisti si môžu vybrať trasy rôznych dĺžok, prevýšení a náročnosti (od ľahkých a nenáročných až po náročné a ťažké).

V oblasti Stropkova pôsobia poľovnícke združenia na celkovej výmere poľovnej plochy 35 tisíc hektárov. Najväčšie zastúpenie v revíroch má jeleň karpatský, srnec hôrny a sviňa divá. Ďalej sú zastúpené vlk obyčajný, rys ostrovid, líška, jazvec obyčajný, mačka divá, kuna lesná a bobor vodný. Viaceré poľovnícke združenia ponúkajú poplatkový odstrel zveri, a to najmäjelenej, srnčej a diviačej. V zimných mesiacoch je možné loviť aj vlkov, rysy a líšky. (Rys a divá mačka je t.č. celoročne chránená). Poľovnícke združenia vlastnia poľovnícke chaty, v ktorých je možné ubytovanie a stravovanie. Poplatkový odstrel pre cudzincov je možné sprostredkovať len cez príslušné poľovnícke združenia a cestovnú kanceláriu v SR, ktorá má na to oprávnenie.

Pre milovníkov prírody a turistických pochodov ponúkame návštevu jedného z najatraktívnejších vrchov v okolí mesta Stropkov - vrch Baňa s nadmorskou výškou 526 m. Na vrchol sa dostanete dobre udržiavanými turistickými chodníkmi. Na vrchole je turistická útulňa. Najväčším zážitkom pre návštevníkov tohto vrcholu je prekrásny výhľad na Vihorlatské pohorie (Sninský kameň), Slanské pohorie, Nízke Beskydy, Čergovské pohorie, Ondavskú a Laboreckú vrchovinu a za pekného počasia aj na časť Vysokých Tatier.

Počas zimného obdobia je v blízkom okolí návštevníkom penziónu k dispozícii lyžiarske stredisko v Areáli pod vlekom a klzisko. V širšom centre mesta je krytá plaváreň, ktorá poskytuje návštevníkom možnosť zaplávať si v bazéne, relaxovať v saune a zacvičiť si v posilňovni ...

Viac informácií o podujatiach z regiónu nájdete v sekcii Podujatia v okolí.